Hosszú évtizedek után kapta vissza a Keszthelyi Ipartestület azt az iparos zászlót, melyet még 1910-ben készíttetett az akkori vezetőség. A keszthelyi iparosság büszke múltjára, őrzi tradícióit, értékmentésre vállalkozik. Április utolsó szombatján a zászló átadási ünnepségen megjelenteket Csomós Ferenc, a Keszthelyi Ipartestület ügyvezetője köszöntötte.
A 103 éves múltra visszatekintő iparos zászló történetét Haász Gabriella, a Balatoni Múzeum muzeológusa ismertette. Az iparosság, az ipartestületek és szimbóluma, a zászló túlélt gazdasági, társadalmi, kulturális viharokat, részese volt fejlődésnek, vagy éppen a megszűnés szélére sodródott. A zászló küzdelemben és szép pillanatokban gazdag évszázadra emlékeztet, olyan múltra, amely hatással van a jelenre.
Nádler József, a Keszthelyi Ipartestület elnöke beszédében köszönetét fejezte ki a Balatoni Múzeumnak, hogy együttműködésükkel visszakerülhetett a zászló a székházba.
Németh László, az Ipartestületek Országos Szövetségének elnöke példaértékűnek nevezte a Keszthelyi Iparosok összetartását és hagyományőrzését.
Nem csak egy zászló került az ipartestület birtokába, hanem egy festmény is, ami a testület egykori elnökét, Meizler Károlyt ábrázolja. Dr. Kovács Pálné Meizler Éva, az egykori elnök unokája idézte fel nagyapja emlékét.
Az 1885-ben alakult Keszthelyi Ipartestület és a Balatoni Múzeum közös gondolkodása révén ismét helyére került az ipartestület zászlaja. Jövőre egy a helyi iparosság történetét bemutató kiállítást is szerveznek.
(Szabó Csilla
Keszthelyi Televízió)
< Előző | Következő > |
---|